Blog tematyczny dla aktywnych mężczyzn.

Lifestyle

Dziwne rekordy świata – przykłady najdziwniejszych rekordów Guiness’a

Dziwne rekordy świata – przykłady najdziwniejszych rekordów Guiness’a

Księga rekordów Guinness’a zawiera potwierdzone i udokumentowane rekordy z całego świata. Bardzo często zawiera ona dziwne oraz szokujące osiągnięcia. W tym artykule poznasz kilka najdziwniejszych rekordów świata, które zapisane zostały w Księdze Rekordów Guiness’a.

Najdłuższy pocałunek

Rekord ten został ustanowiony przez małżeństwo Tiranarat w mieście Pattaya w Tajlandii. Ich pocałunek trwał dokładnie 58 godzin, 35 minut oraz 58 sekund. Para całowała się nieustannie przez ponad dwa dni, od 12 do 14 lutego 2013 roku. Najdłuższy pocałunek na świecie miał miejsce podczas konkursu walentynkowego organizowanego przez „Ripley’s Believe it or Not”. Małżeństwo Tiranarat rywalizowało w tym konkursie z poprzednią parą rekordzistów, której zabrakło niecałych dwóch minut do ustanowienia nowego rekordu. Zwycięzcy za najdłuższy pocałunek w historii otrzymali nagrodę pieniężną oraz diamentowe pierścienie.

Najbardziej wytatuowany senior w historii

Jeśli chodzi o dziwne rekordy świata, nie sposób nie wspomnieć o tytule najbardziej wytatuowanego seniora na świecie, który został przyznany 80-letniemu mieszkańcowi USA. Charles Helmke, bo tak brzmi nazwisko rekordzisty, zapisał się w Księdze Rekordów Guiness’a, jako posiadacz ciała wytatuowanego w 97,5%. Warto dodać, że najbardziej wytatuowaną seniorką w historii została jego żona Charlotte Guttenberg, która w ciągu 10 lat od zrobienia pierwszego tatuażu, pokryła swoje ciało w nieco ponad 90%.

Największa kolekcja gumowych kaczek

Jeden z najbardziej abstrakcyjnych rekordów zapisanych w Księdze Rekordów Guiness’a należy do Charlotte Lee z USA. Kobieta dostała się do Księgi Rekordów za sprawą największej kolekcji gumowych kaczek na całym świecie. Ilość posiadanych przez nią gumowych kaczek wynosi 5631 sztuk. Kolekcja Charlotte Lee nieustannie się powiększa, a wszystkie kolekcjonowane przez nią gumowe kaczki są dumnie eksponowane w specjalnie przeznaczonym do tego pomieszczeniu. Charlotte Lee powoli zaczyna brakować miejsca w domu, dlatego aktualnie szuka ona muzeum, w którym będzie mogła przechowywać swoją kolekcję. Pierwsze gumowe kaczki Charlotte Lee otrzymywała od swoich znajomych jako prezent, jednak z czasem sama zaczęła je kupować.

Największa ilość zjedzonych Big Maców

Big Mac to jedna z najbardziej popularnych kanapek, które można zamówić w restauracji McDonald’s. Ma ona wielu entuzjastów na całym świecie. Big Mac jest bardzo popularny również w naszym kraju i bardzo chętnie zamawiany przez wiele osób. Zdecydowanie największym miłośnikiem tej kanapki jest jednak Donald Gorske, który zapisał się w Księdze Rekordów Guiness’a jako osoba, która zjadła najwięcej Big Maców w ciągu całego swojego życia. W momencie ustanowienia rekordu zjadł on nieco ponad 30000 Big Maców. Liczba ta niewątpliwie robi wrażenie, a sam Donald Gorske w USA uznawany jest za twarz restauracji McDonald’s. W 2008 roku napisał on nawet książkę, która została zatytułowana „22,4477 Big Macs”. Donald Gorske w swojej książce opowiada o swoim zamiłowaniu do tej klasycznej kanapki.

Udostępnij